Obchody 100-lecia Niepodległości Polski

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA – uroczyste obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dla członków naszego Szczepu SKŁADAJĄ SIĘ Z DWÓCH DNI:  11 i 15 listopada.

‼️11 listopada (niedziela) – obchody powiatowe:
zbiórka we wzorowym umundurowaniu (jeśli już zuch, harcerz je posiada). W przypadku nowych członków Szczepu i nie posiadaniu przez nich munduru prosimy o założenie czarnych spodni, ciemnego obuwia i w miarę możliwości szarej/czarnej/ciemnej kurtki.

ZBIÓRKA: godz. 11:00 przy kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Żbikowie.

W związku z ogólnopolską inicjatywą „Niepodległa do hymnu” wspólnie odśpiewamy hymn Polski dokładnie o godzinie 12:00.
W programie:
 po mszy św. Marsz Niepodległości z kościoła pod pomnik T. Kościuszki
około godz. 12:30 oficjalne uroczystości pod pomnikiem u zbiegu ulicy 3 Maja i ulicy Warsztatowej – składanie kwiatów przy Kompanii honorowej wystawionej przez 32. Wieliszewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej

poniższa część programu już tylko dla chętnych – serdecznie zapraszamy:
 godz. 14:00 koncert patriotyczny pt. „Wolności śpiew” zorganizowany przez Muzeum Dulag 121 miejsce: ul. 3 Maja 8a, Pruszków
 godz. 17:00 spektakl teatralny „Krasiński – wieszcz niepodległości. Romantyczne rendez-vous” miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury. Uwaga❗️Ilość miejsc ograniczona❗️
W programie również wystawa zorganizowana przez Muzeum Dulag 121 pt. „Ojcowie Niepodległości”, strażacka grochówka oraz okolicznościowe upominki.

‼️15 LISTOPADA (obowiązkowe dla harcerzy i instruktorów):
Wernisaż wystawy „Ułańska jesień – gen. Bolesława Wieniawa -Długoszowski” (patron Szczepu)
– GDZIE: Centrum Kultury i Sportu, ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie
– KIEDY: czwartek, 15 listopada, godz. 16:45, I piętro
– wzorowe umundurowanie
– wydarzenie potrwa max. godzinę.