MAMY NOWE LOGO SZCZEPU!

logo-SHDS-CMYK

Chcielibyśmy Wam przedstawić nowe logo Szczepu wykonane przez jednego z naszych „Sokołów” – dh Karola Nicińskiego. Bardzo dziękujemy! Komendant Szczepu śle pochwałę w najbliższym rozkazie za bezinteresowne wsparcie, jakie udziela nam druh Karol w zakresie promocji i wizerunku Szczepu, mimo swoich

A teraz małe co nieco o symbolice loga:
Ciekawą rzecz napisała dh Beata i niejako może być to legendą tego loga. Na jego widok przyszła druhnie na myśl mozaika z malutkich fragmentów dużego lustra znajdująca się w sali głównej w naszym hufcu. To lustro swego czasu było całe pęknięte i nadawało się praktycznie tylko do wyrzucenia. Jednak przy odrobinie wysiłku zrobiło się coś pięknego z niczego – utworzono ciekawą mozaikę z małych fragmentów lustra. Tak samo jest w Szczepie. Dopiero wtedy, gdy wkładamy w swoje serce wysiłek, gdy jesteśmy razem i działamy razem – to „nic” zaczyna się składać w bardzo ciekawe „coś” – w piękną mozaikę, która wiele mówi właśnie o nas 🙂 . Mogą zdarzać się sytuacje, że sami czujemy się jak to zbite lustro – nic, tylko do wyrzucenia – jednak przy odrobinie nadziei, wysiłku i pomocy innych – ktoś pomoże nas na nowo poskładać 🙂 – staramy się, aby to był najważniejszy wyznacznik w naszym środowisku. „Sztuką jest zrobić coś z niczego. Warunek: wszystkie elementy muszą do siebie pasować”. Oprócz barw Szczepu, naszego Patrona logo nawiązuje do pierwotnej wersji loga, czyli do sokoła na bordowym trójkącie. Jest symbol naszych chust, na których po przysiędze wewnętrznej do gromady/drużyny widnieje Sokół/Sokolęcie/Sokolik 🙂 .