Dzień Myśli Braterskiej w SHDS

Przypominamy że Szczepowe obchody Dnia Myśli Braterskiej odbędą się 22.02 (czwartek). Zbieramy się o godz. 18,00 na placu harcerskim (przy wodzie oligoceńskiej na ul Lipowej) Po szczepowym kręgu ognia przejdziemy do SP 1 na kominek. Dzieci będzie można odbierać ok 20,30 w tej szkole (Topolowa 1).
Przypominamy DMB to największe święto harcerzy i skautów. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.
W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.
22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 w Stanach Zjednoczonych. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem do jego obchodów również dołączyli skauci.

W Dniu Myśli Braterskiej życzymy Wam wszystkim głębokich przeżyć, magicznych chwil i niesłabnących więzi. Czuwaj!

Dodaj do zakładek Link.